Новини та оголошення

          

9 квітня 2017 року в м. Києві єпископ Української православної церкви, єпископ Бородянський, вікарій Київської єпархії Варсонофій урочисто вручив д.е.н., професору Пантелеймоненку Андрію Олексійовичу орден Української Православної Церкви преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня.

Орденом нагороджено за значний внесок у пропаганду духовності та загальнолюдських цінностей.

          

17-18 травня 2016 року професор кафедри економічної теорії та прикладної економіки А.О. Пантелеймоненко разом з професором кафедри міжнародної економіки В.В. Гончаренком провели навчальний семінар ТОП-менеджменту «Першого національного аграрного кооперативу» (ПНАКу). У ході семінару було розглянуто питання з теорії і практики сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Підвищений інтерес у присутніх викликала робота зі стратегічного планування діяльності кооперативу. За результатами семінару слухачі склали тести. Про успішність цього навчального заходу свідчить відгуки 40 учасників та значна зацікавленість керівництва ПНАКу в подальшій співпраці. 

          

VIII Міжнародна науково-практична конференція «Інституційний розвиток соціально-економічних систем: Національна економіка у глобальному середовищі»

Шановні колеги!

Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» і кафедра економічної теорії та прикладної економіки запрошує Вас до участі у VІІI Міжнародній науково-практичній конференції «Інституційний розвиток соціально-економічних систем: національна економіка у глобальному середовищі», яка відбудеться 27 – 28 квітня 2016 року.

Мета конференції –теоретичне узагальнення наукових досліджень, з’ясування особливостей та закономірностей інституційного розвитку соціально-економічних системв умовах глобалізації.

Організатори конференції запрошують до участі вчених, викладачів навчальних закладів, докторантів, аспірантів, магістрантів, а також фахівців, які цікавляться проблемами інституційного розвитку економічних систем.

          

19-20 квітня 2016 року відбулася ХХХIX науково – студентська конференція «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства» під керівництвом викладачів кафедри економічної теорії та прикладної економіки, де розглядалися науково-дослідні роботи з проблем теоретичної та прикладної економіки. Найбільш цікаві доповіді були відзначені дипломами І, ІІ, та ІІІ ступенів

          

Гарною традицією кафедри економічної теорії та прикладної економіки  є організація та проведення міжнародних науково-практичних конференцій, які присвячені інституційному розвитку соціально-економічних систем. В даних конференціях поряд з науковцями з багатьох регіонів України, а також із Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Молдови, Росії, Узбекистану набираються наукового досвіду студенти ПУЕТ. У 2015 році на VІІ Міжнародній науково практичній конференції була представлена робота студентки групи МЕ-31 Довбні Надії на тему: «Посилення конкурентоспроможності економіки України». Робота виконана під керівництвом визнаного науковця, д.е.н., професора, завідувача кафедри Ніколенка С.С.

          

23-24 квітня 2015 року студентські дослідження Довбні Надії, Олефір Надії, Головко Марії, Чуприни Валентини під керівництвом викладачів кафедри економічної теорії та прикладної економіки, були представлені на науковій студентській конференції «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства», та відзначені дипломами І, ІІ, та ІІІ ступенів.

          

VII Міжнародна науково-практична конференція «Інституційний розвиток соціально-економічних систем: Національна економіка у глобальному середовищі»

Шановні колеги!

Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський уні-верситет економіки і торгівлі» і кафедра економічної теорії таприкладної економіки запрошує Вас до участі уVІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інституційний розвиток соціально-економічних систем: національна економіка у глобальному середовищі», яка відбудеться 23 – 24 квітня 2015 року.

Мета конференції –теоретичне узагальнення наукових досліджень, з’ясування особливостей та закономірностей інституційного розвитку соціально-економічних системв умовах глобалізації.

Організатори конференції запрошують до участі вчених, викладачів навчальних закладів, докторантів, аспірантів, магістрантів, а також фахівців, які цікавляться проблемами інституційного розвитку економічних систем.

Інформаційний лист (укр.)

Інформаційний лист (рос.)

          

VІ Міжнародна науково-практична Інтернет – конференція «Інституційний розвиток соціально-економічних систем: національна економіка у глобальному середовищі»

Шановні колеги!

Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та кафедра економічної теорії і прикладної економіки запрошує вас взяти участь у VІ Міжнародній науково-практичній Інтернет – конференції «Інституційний розвиток соціально-економічних систем: національна економіка у глобальному середовищі».

Метою конференції є з’ясування закономірностей та особливостей інституційного розвитку соціально-економічних систем у глобальному середовищі.

Організатори конференції запрошують до участі вчених, викладачів навчальних закладів, докторантів, аспірантів, магістрантів, а також фахівців, які цікавляться проблемами інституційного розвитку економічних систем.

Інформаційний лист

Информационное сообщение

          

Презентація нової книги про кооперацію

19 листопада 2013 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі спільними зусиллями викладачів кафедр педагогіки, культурології та історії, економічної теорії та прикладної економіки і філософії та політології була проведена презентація монографії «Споживча кооперація України: від зародження до сьогодення». Вихід цієї ґрунтовної праці став можливим завдяки багаторічній праці науковців ПУЕТ, Львівської комерційної академії та працівників Укоопспілки. Членами авторського колективу з підготовки нової книги про кооперацію є відомі в Україні дослідники історії кооперативного руху, викладачі ПУЕТ – д.і.н., проф. Нестуля О.О., д.е.н., проф. Пантелеймоненко А.О., к.е.н., доц. Аліман М.В. та д.і.н., проф. Оніпко Т.В. Активну участь у презентації монографії взяли не лише її автори, а також й інші науковці – д.е.н., проф. Джаман М.О., к.е.н, доц. Корягін О.В., к.філос. н., доц. Мовчан М.М., к.е.н., ас. Марчишинець О.В.

Важливо, що від імені практичних працівників системи споживчої кооперації зі своїми враженнями про книгу поділилася голова правління Балтської райспоживспілки Одеської області, випускниця ПУЕТ 1987 р. Тютюнник С.В. Світлана Вікторівна від імені кооператорів Одещини подякувала авторському колективу за цікаве дослідження, присвячене історії вітчизняної кооперації, яке вийшло в рік 90-річного ювілею запровадження Міжнародним кооперативним альянсом Міжнародного дня кооперації (1923-2013). У своєму виступі вона наголосила на тому, що на сторінках монографії знайшлося місце і для згадки про Балтське споживче товариство та його діяльність на початку ХХ ст. Прикметно, що кооператори Балти декілька років поспіль, залучивши архівні документи, проводять активну науково-пошукову роботу щодо відтворення історії кооперативного руху в регіоні.

Із великою зацікавленістю студентська аудиторія у складі груп УПЕП-31 та МО-21 слухала не лише виступи відомих науковців, але й студентів, які виявили бажання поділитися своїми враженнями про книгу. Більшість із них наголошували на тому, що впевнені у доцільності збереження та підтримки різних видів та форм кооперації. Студентка групи УПЕП-31 Мацак Лілія представила проект майбутнього для кооперативного сектора економіки Україні.

У ході презентації присутні мали змогу ознайомитися із розгорнутою працівниками бібліотеки ПУЕТ виставкою праць, присвячених теорії та історії споживчої кооперації України, переглянути матеріали газети «Вісті…», яка з липня цього року виходить у новому форматі.


Зліва направо: голова Балтської райспоживспілки Тютюнник С.В.,
доц. Мовчан М.М., проф. Пантелеймоненко А.О. і проф. Джаман М.О., який пропонує висунути монографію на нагородження премією імені Тараса Шевченка в галузі науки.


Виступає представниця споживчої кооперації Одещини, випускниця ПУЕТ Тютюнник С.В.


Зліва направо:  співавтор монографії проф. Оніпко Т.В.,
доц. Корягін О.В., голова Балтської райспоживспілки Тютюнник С.В.
і співавтор монографії проф. Пантелеймоненко А.О.


Студенти групи МО-21 Добренька Олена та Ляшко Наталія під час презентації були дуже зосереджені


Студентам групи УПЕП-31 з цікавістю слухають виступаючих


                    Доц. Корягін О.В. серед студентів групи МО-21

          

17 жовтня 2013 р. у ДВНЗ «Київський національний університет імені Вадима Гетьмана» відбулося засідання круглого столу на тему: «Кооперація на порозі ХХІ століття: проблеми і перспективи розвитку», організованого спільно кафедрами історії та теорії господарства КНЕУ та економічної теорії та прикладної економіки ПУЕТ. Його учасниками стали провідні вчені-кооператори України і Росії. Від кафедри ЕТПЕ у названому заході взяли участь д.е.н, професор, директор Полтавського регіонального центру досліджень і сприяння розвитку кооперації А.О. Пантелеймоненко та к.е.н. доцент О.В. Марчишинець. Особливий інтерес і жваву наукову дискусію викликала доповідь А.О. Пантелеймоненка «Міжнародний кооперативний рух та сучасні тенденції його розвитку». Одним з вагомих рішень круглого столу стала одноголосна ухвала – зробити такий тематичний круглий стіл щорічним.

          

У межах реалізації Договору про співпрацю між Білоруським торгово-економічним університетом споживчої кооперації (БТЕУ) та Полтавським університетом економіки і торгівлі (ПУЕТ) 10-11 жовтня 2012 р. директор Полтавського регіонального центру досліджень і сприяння розвитку кооперації, професор кафедри економічної теорії та прикладної економіки А.О. Пантелеймоненко представляв університет на Міжнародній науково-практичній конференції «Современное состояние и тенденции развития финансово-кредитных систем в условиях глобализации экономики».

На пленарному засідання Андрій Олексійович привітав організаторів і учасників конференції від імені колективу ПУЕТ та виступив з доповіддю на тему: «Аналітичний огляд і загальна характеристика організації товариств взаємного страхування і страхових кооперативів країн Європейського Союзу», що викликала неприхований інтерес у учасників заходу.

Даний візит став ще одним підтвердженням щирої дружби і взаємовигідної співпраці між ПУЕТ і БТЕУ.

          

18 вересня 2012 року для викладачів кафедри спільно з Інститутом заочно-дистанційної освіти було організовано методичний семінар на тему «Основи роботи в системі дистанційного навчання». Доповідь готував Шаповалов В.О. У ході роботи семінару було обговорені проблемні та актуальні питання впровадження дистанційного навчання в університеті. Викладачі висловили свої побажання щодо подальшої організації дистанційних курсів з дисциплін кафедри.

          

Колектив кафедри щиро вітає здобувача кафедри Марчишинець Ольгу Володимирівну із захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового степеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.01., що відбулась 13 вересня 2012 року у Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана

          

З 1 вересня 2012 року кафедра змінила назву «Економічної теорії та прикладної економіки». Це пов’язано зі змінами у педагогічному складі кафедри. До колективу увійшли д.е.н. Джаман М.О., д.е.н. Пантелеймоненко А.О., к.е.н. Аліман М.В., к.е.н. Корягін О.В. За кафедрою також закріплено відповідні навчальні дисципліни: «Теорія та історія кооперації», «Споживча кооперація», «Сільськогосподарська кооперація», «Кредитна кооперація», «Національна економіка».

          

15 червня 2012 р. у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбудеться прилюдний захист дисертації Шаповалова В. О. на тему «Державне регулювання розвитком акціонерного сектора національної економіки України» на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством (завантажити автореферат).

Науковий керівник: Ніколенко Сергій Степанович, д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії Полтавського університету економіки і торгівлі

Офіційні опоненти: Носова Ольга Валентинівна, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та фінансів Харківського університету внутрішніх справ.

Харченко Наталія Вікторівна, к.е.н., доцент кафедри фінансів і кредиту Полтавської державної аграрної академії.

Переглянути автореферат

          

З 5 березня по 19 травня асистенти Лозова О. В. та Шаповалов В. О. проходили підвищення кваліфікації на базі Сумського державного університету та успішно захистили випускові роботи за тематикою «Підходи до організації дистанційного навчання». За результатами навчання вони отримали відповідні свідоцтва.

Свідоцтво

          

4-5 квітня 2012 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі була проведена ІV Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Інституційні трансформації економічних систем», організаторами якої виступили: кафедра економічної теорії ВНЗ Укоопспілки «ПУЕТ», Бєлгородський університет кооперації, економіки і права (Росія) та Київський університет управління та підприємництва (КУУП).